Vác FC / Facebook
Magyar foci sport

Eltűnhet a focitérképről a korábbi magyar bajnok Vác

Pénteken közlemény jelent meg a váci focicsapat oldalán, amelyben azt írják, hogy bár a Magyar Labdarúgó Szövetségtől megkapta a licencet, az előző szezont a harmadosztály 16. helyén záró klub mégsem vállalja az NB III-ban való indulást.

Klubunk vezetői az elmúlt időszakban folyamatosan keresték a megoldást, de sem cégek, sem az önkormányzat nem nyújtott segítő kezet, így a többségi tulajdonos Vác VLSE nem látja az NB III-es működéshez szükséges fedezetet

– áll a közleményben, amely azzal folytatódik, hogy a város így sem marad felnőttcsapat nélkül, a Nógrád megyei I. osztályból feljutó Bánk-Dalnoki Akadémia a következő idényben – egy együttműködés keretében – Vácon fogja játszani NB III-as hazai mérkőzéseit Bánk-Dalnoki-Vác VLSE néven. Az együttműködés a váci stadion biztosítása mellett kiterjed a játékosokra is, ennek értelmében több, az előző szezonbeli NB III-as kerethez tartozó váci labdarúgó kaphat lehetőséget a bánkiaknál.

A Vác ugyan az NB III-at nem vállalta, de Vác VLSE néven jelezte indulási szándékát a Pest megyei I. osztályban, az előző szezonbeli U19-es csapatra építenének. Abban bíznak, hogy MLSZ Pest megyei Igazgatósága hamarosan elfogadja a nevezésüket.

Pénteken a váci önkormányzat Facebook-oldalán is megjelent egy közlemény, az már borúsabb képet festett, abban ugyanis az szerepel, hogy eltűnik a magyar focitérképről a Vác.

„Évek óta meghosszabbították a stadion rekonstrukciót célzó TAO-beruházás lehetőségét, melyhez a váci önkormányzat – ma is törlesztett hitelből – az előző önkormányzati ciklusban 180 millió forintot biztosított. Ebből azonban eddig még a harmadik vonalhoz előírt infrastrukturális feltételeket sem hozta létre a klub. A hazai bajnokikra az utóbbi években hol ideiglenes engedéllyel Vácon, hol pedig (akár több száz kilométerrel távolabb a városunktól) máshol került sor” – áll az önkormányzati közleményben, amelyben megjegyzik, hogy az nem derült ki, mi lesz Véc C-t működtető gazdasági társasággal.

A váci klub történetének legnagyobb sikere volt, amikor 1994-ben Csank János irányításával megnyerte a bajnoki címet, de volt mellette három kupagyőzelme is a csapatnak. Az NB I-es aranyérmet követő idényben a Bajnokok Ligája selejtezőjében szerepelhetett a Vác, amely kettős vereséggel esett ki a Paris Saint-Germain ellen. A legtovább a nemzetközi kupaszíntéren 1992-ben, az UEFA Kupában jutott a csapat, amikor az első fordulóban kiejtette a holland Groningent, de aztán a második körben 6-1-es összesítéssel búcsúzott a portugál Benfica ellen.

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.

KIPRÓBÁLOM!

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Rangado.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.