Bő tíz perc alatt elintézte az Újpest, hogy szépen zárja a szezont

Szigetváry Zsolt / MTI

Az Újpest 3-2-re nyert a Mezőkövesd otthonában az NB I 33. fordulójában.

Mindössze három perc telt el, amikor már vezetett a Mezőkövesd, Cseri ügyesen rázta le magáról Csongvait, a beadására pedig Jurina robbant be, és nagy erővel a kapuba fejelt. Közel volt a második hazai gól is, Cseri újabb remek beadását Drazic bólintotta meg, de Pajovic ezt védte.

A kilencedik percben az Újpest előtt is nagy helyzet adódott, de a korábban Kövesden is megfordult Zivzivadze löketét bravúrral hárította Piscitelli. Az olasz kapus az első félidő végén Beridze fejesére is leért, így maradt az 1-0 a szünetre. Aztán az Újpest fél perc alatt egyenlíthetett volna a második felvonás elején, de Piscitelli ismét résen volt, a kipattanót pedig Katona hiába küldte egyből vissza, egy védőről levágódott a labda.

Aztán az addig jól teljesítő Piscitelli hibájából egyenlített az Újpest, Beridze lövését maga elé ütötte a kapus, Katona pedig gyorsan lecsapott a lehetőségre.

A 66. percben már az Újpest vezetett, amikor Beridze okosan csavart a bal sarokba Aztán a másik grúz csatár, Zivzivazde következett, aki Csongvai beadására érkezett a rövid saroknál. A hosszabbításban még Pajovic hibája után Besirovic szépített, de a végén így is az Újpest örülhetett.

NB I, 33. (utolsó) forduló:

Mezőkövesd Zsóry FC – Újpest FC 2-3 (1-0)
Mezőkövesd
v.: Káprály
Mezőkövesd: Piscitelli – Farkas D. (Kocsis G., 46.), Pillár, Karnyickij, Vadnai (Bodnár, 89.), Vajda S. – Cseke, Qaka, Cseri (Madarász, 61.) – Jurina, S. Drazic (Csurko, 72.).
Újpest: Pajovic – Pauljevic (Simon K., 60.), Kutrumpisz, Csongvai, Antonov – Bouma, Mitrovic (Mack, 46.) – Croizet (Bjelos, 84.), Katona (Kovács Do., 60.), Beridze, Zivzivadze.
gól: Jurina (3.), Besirovic (93.), illetve Katona (60.), Beridze (66.), Zivzivadze (71.)
sárga lap: Vajda S. (17.), Kocsis G. (83.)