A Debrecen a bennmaradás, a Gyirmót a kiesés felé tett egy nagy lépést

M4sport.hu
M4sport.hu

A Debrecen hazai pályán 3-1-re legyőzte a Gyirmótot a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának nyitómérkőzésén.

Gyorsan vezetést szerzett a Debrecen, Dzsudzsák szabadrúgása után Baráth a harmadik percben a gyirmótiak kapujába talált, megszerezve első NB I-es gólját. A vendégeknek azonban hamar sikerült egyenlíteniük, Hasani jól eltalált lövését követően hat perccel később már 1-1 állt az eredményjelzőn. Kiegyenlített volt a játék, de a félidő közepén megint a hazaiak kerültek előnybe, ismét Baráth érkezett jó ütemben és célzott pontosan. A gyirmótiak játékában is benne volt az újabb gól megszerzésének lehetősége, de nem jött össze az egyenlítés.

Joan Carillo, a debreceniek vezetőedzője az első negyvenöt percben kétszer is kénytelen volt cserélni sérülés miatt. Élénk volt a tempó és változatos a mérkőzés a szünet után is, ekkor már a hazaiak kezdeményeztek többet, de a kiesőhelyen álló gyirmótiakon érződött, hogy szeretnének javítani helyzetükön. A játékukban azonban nem volt átütőerő, komoly helyzetet nem tudtak kialakítani. A debrecenieknek viszont több lehetőségük is akadt előnyük növelésére, ezekből eggyel éltek is, így megérdemelten szerezték meg a három pontot.

Ezzel a Loki a tizedikről a nyolcadik helyre lépett előre, és kilenc pontra növelte előnyét a 11. pozíciót elfoglaló pénteki ellenfelével szemben.

A már nyolc kör óta nyeretlen Gyirmót a vereséggel még nehezebb helyzetbe került a bennmaradás kivívását illetően.