Petrjak gólt lőtt, majd zokogva üzent a világnak

Ivan Petrjak hatalmas gólt szerzett, majd ukrán csapattársaival a kamera előtt üzente a világnak, hogy elég volt a háborúból.

Nyolc ukrán menekültet fogadott be a Fehérvár légiósa
Az ukrán sajtóban Ivan Petrjak is hőssé vált.

A Fehérvár 27 éves ukrán játékosa a másodosztályú ETO FC otthonában rendezett Magyar Kupa-negyeddöntőn szerzett vezetést csapatának.

A gól után a játékos könnyeivel küzdve, három honfitársával – Artem Sabanovval, Jevhenyij Makarenkóval és Bohdan Ljednyevvel – a pólóján üzente, elég volt a háborúból.

Ez a gól azonban nem volt elég a győzelemhez, az ETO a 71. percben Kiss Máté szép szabadrúgásával egyenlített (1-1), egy perc múlva pedig a vendégek megfogyatkoztak, miután Fiola Attila megkapta második sárga lapját.

A 92. percben Óvári Zsoltot buktatta a 16-oson belül Stopira, a büntetőt Farkas Balázs magabiztosan a jobb alsó sarokba lőtte (2-1).

A mérkőzés végén a fehérvári szurkolók még megpróbáltak a lelátón elégtételt venni, de a biztonságiak közbeléptek.