Őrült hajrá, képtelen nyerni az Újpest az NB I-ben

Mónus Márton / MTI

A forduló előtt utolsó helyen álló Újpest hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Zalaegerszeggel az NB I 6. fordulójának zárómeccsén. Bár nyernie még mindig nem sikerült az előző szezon kupagyőztesének, jobb gólkülönbségének köszönhetően a Gyirmótot megelőzte.

A hazai csapat a 13. percben szerzett vezetést, Beridze a labdaátvételével került helyzetbe, majd higgadtan a hálóba helyezett. Ezt az előnyt egészen a hajráig megőrizte az Újpest, amely a 68. perctől kezdve tíz emberrel játszott Pauljevic kiállítása miatt.

Beridze gólja:

Nem sikerült kihúzni a lefújásig, Koszta a 82. percben fejjel egyenlített. Ezután sora jöttek a helyzetek, kapufát is láthattunk, majd a 92. percben Bjelos ismét a hazaiakat juttatta előnybe, de a középkezdés után Spoljaric kiegyenlített, így alakult ki a 2-2. A ZTE sem áll sokkal jobban, mint az Újpest, csak a tizedik, két ponttal előzi a riválisát.

A 6. forduló eredményei

Újpest FC-Zalaegerszegi TE 2-2 (1-0)
gólszerzők: Beridze (13.), Bjelos (92.), illetve Koszta M. (82.), Spoljaric (93.)
kiállítva: Pauljevic (68.)