JOE KLAMAR / AFP

Felhőszakadás miatt félbeszakadt a ZTE bajnokija, iksz lett a derbi

Első nekifutásra nem bírták végégi játszani a ZTE–Puskás Akadémia mérkőzést a magyar NB I 3. fordulójában, ugyanis Zalaegerszegre hatalmas vihar csapott le.

Az első félidő elején a még nyeretlen hazaiak szereztek vezetést a felcsútiaktól kölcsönvett Skribek révén (1-0).

Szünet után aztán gyorsan egyenlített a vendégcsapat, az 53. percben Favorov lövése megpattant Sebestyén hátán (1-1).

A 66. percben egy bal oldali beadás Puljicot találta teljesen egyesül, ő pedig nem hibázott (1-2).

A szemerkélő eső a 69. percre felhőszakadássá és viharrá fokozódott, így a játékvezető először félbeszakította a mérkőzést, majd 19.50-kor jelezte, nem is folytatódik az összecsapás. Döntés hétfőn várható.

A nap másik mérkőzésén az Újpest az eddig pont nélkül sereghajtó Budapest Honvédot fogadta és 1-1-es döntetlent ért el.

NB I, 3. forduló

Zalaegerszeg – Puskás Akadémia FC 1-2 (1-0) – a 70. percben félbeszakadt
Zalaegerszeg
v.: Bogár
ZTE: Demjén – Németh E. (Lesjak, 66.), Serafimov, Sebestyén, Gergényi – Bedi, Sankovic, Halilovic (Spoljaric, 66.) – Babati (Grezda, 66.), Koszta, Skribek
Puskás Akadémia: Tóth B. – Gera D. (Slagveer, 69.), Stronati, Spandler, Deutsch L. – Van Nieff, Corbu, Favorov – Komáromi, Puljic, Plsek
gól: Skribek (13.), illetve Favorov (54.), Puljic (66.)
sárga lap: Komáromi (12.)

Újpest FC – Budapest Honvéd 1-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 2025 néző
v.: Berke
Újpest: Banai – Kastrati, Kutrumbisz, Antonov, Pauljevic – Csongvai (Bjelos 84.), Dmitrovic, Mack – Croizet – Katona, Tallo (Simon 57.)
Honvéd: Szappanos – Mezghrani, Batik, Klemenz, Talys (Tamás 65.) – Zsótér (Hidi 52.), Pantelic (Banó-Szabó 82.), Nono – Bőle (Májer a szünetben), Lukic (Eppel 82.), Nagy
gól: Katona (34.), illetve Lukic (60. – büntetőből)
sárga lap: Tallo (11.), Csongvai (29.), Banai (44.), Antonov (59.), Simon (86.) illetve Zsótér (33.), Klemenz (71.)