Hátba rúgott újpesti gólja hozta meg a győzelmet

Kilencven percen át nagyszerűen küzdött a Budafok, a hosszabbításban mégis az Újpest szerzett két gólt, és megnyerte hazai bajnokiját az NB I 24. fordulójában.

Az újpestiek hamarabb is dűlőre vihették volna a dolgot, de Bese Balázs nagyszerűen védett, a 15. percben kivédte Nikola Mitrovic büntetőjét, és több alkalommal is bravúrosan hárított.

A második félidőben Kulcsár Kornél kiállítása miatt emberhátrányban küzdött a Budafok, és végül a 90. percben egy potyagól megtörte az ellenállásukat: Mitrovic 16 méteres lövése hátba találta csapattársát, Csongvai Áront, akiről a labda a kapuba hullott (1-0).

Egy perc múlva Csongvai gólpasszt adott Antonio Perosevicnek, aki kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0).