Hiába védett büntetőt a kapus, kikapott a ZTE

A Puskás Akadémia 2-1-re győzött Zalaegerszegen az NB I 20. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Erre a bajnokira Csányi Sándor is elégedetten csettinthetett
A Paks-Budafok mérkőzésen 22 magyar játékos szerepelt a kezdőcsapatokban.

Gól nélküli első félidő után a 46. percben Josip Knezevic közelről a vendégeknek szerzett vezetést (0-1), azt az 57. percben Zoran Lesjak egy 8 méterről leadott kapáslövéssel kiegyenlítette (1-1).

A 82. percben egy szögletre Bedi Bence és Joao Nunes ugrott fel, de a labda előbbi kezéhez ért. A büntetőt Knezevic vállalta, akinek lövését kivédte a pályafutása első ZTE-bajnokiján szereplő Gyurján Márton, de a kipattanót már bevágta a hálóba a felcsúti csatár (1-2).

A zalaiak sorozatban ötödik bajnokijukon maradtak nyeretlenek, ráadásul egy sorozat is megszakadt:

a Puskás Akadémia története során először győzte le a ZTE-t az élvonalban, a korábbi négy találkozón mindössze egy pontot szerzett.