Uzuni megmentette a Fradit az újabb kínos vereségtől

Hiába támadta végig a mérkőzést, és birtokolta többet a labdát a Ferencváros, végül csak 1-1-es döntetlent ért el a Puskás Akadémia vendégeként az NB I 17. fordulójában.

Ugyan a Fradi kezdett veszélyesebben, és jutott el Tokmac révén kapufáig, az első félidő hajráját megnyomták a felcsútiak. A 38. percben Mance került helyzetbe, de 10 méterről leadott lövését Dibusz lábbal védte.

A 43. percben már ő sem segíthetett, Kiss Tamás balról adott középre, Slagveer pedig nem hibázott (1-0).

Szünet után nagyon nyomott a Fradi, mégis a hazaiaknak volt komoly lehetőségük, Kiss üres kapus próbálkozását Blazic blokkolta. Válaszul Tolmac is ziccert rontott.

A címvédő mezőnyfölénye csak egy pontrúgás végén érett góllá: a 81. percben Uzuni szép góllal egyenlített (1-1).

A Fradi a szerdai, Diósgyőr elleni hazai vereség után a második tavaszi mérkőzésen is nyeretlen maradt.