Nem tudta megtörni az újoncot a Fradi

A címvédő és listavezető Ferencváros házigazdaként 2-1-re legyőzte az újonc Budafokot az NB I 16., idei utolsó fordulójának szombati játéknapján, így továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

A Fradi a várakozásoknak megfelelően komoly fölényben futballozott, de nem tudta feltörni a masszív Budafok védelmét.

Erre egészen az 57. percig várni kellett, amikor Isael szabadrúgását Póser Dániel kiütötte, de pont Lovrencsics Gergő elé, aki nem hibázott (1-0).

A 2020-21-es idényben ez volt az FTC első gólja a bajnokságban, amelyet magyar játékos szerzett.

Öt perccel később az ukrán Ihor Haratin büntetőjével növelte előnyét a címvédő (2-0).

A 75. percben egy szép kontra végén Zsóri Dániel révén szépített a Budafok, és ugyan a hajrában mindent elkövetett, egyenlítenie már nem sikerült (2-1).

A fővárosiak immár 61 mérkőzés óta veretlenek hazai pályán az NB I-ben, kiváló sorozatuk ötven győzelemből és 11 döntetlenből áll. Legutóbbi 15 bajnokit kivétel nélkül megnyerték a Groupama Arénában, ahol legutóbb – 2017. április 15-én – a Vasas tudott győzni.

A Budafok sorozatban hetedik bajnoki találkozóján maradt nyeretlen, ebben az időszakban csupán két pontot szerzett.