Ez nem a debreceniek napja volt az NB II-ben

Az éllovas DVSC 1-1-es döntetlent játszott Nyíregyházán a labdarúgó NB II 13. fordulójának vasárnapi játéknapján, és közel volt ahhoz, hogy vereséggel távozzon az ősi rivális otthonából.

A hazaiak a 14. percben szerezték meg a vezetést: egy szöglet után az őrizetlenül hagyott védő, Jánvári Gábor közelről fejelt a hálóba (1-0).

A második félidőben átvette az irányítást a Debrecen, sorra rúgta a szögleteket, de a kapura nem volt veszélyes.

A 79. percben Szatmári Csaba ziccerét védte a nyíregyházi kapus. A hajrában aztán csak sikerült begyötörni az egyenlítő gólt, a 92. percben egy kavarodás után Pintér Ádám volt eredményes – a fiatal csatár csereként mindössze hét percet töltött a pályán.

Nem sikerült a bemutatkozása Sándor Tamásnak a másik debreceni csapat, a DEAC kispadján, együttese ugyanis 2-1-es vereséget szenvedett a mindeddig nyeretlen Csákvártól.

A Békéscsaba házigazdaként, a Gyirmót vendégként kapott ki, előbbit a Szentlőrinc múlta felül 3-0-ra, utóbbi 1-0-ra maradt alul a Péccsel szemben.

Sorozatban harmadszor nyert a Vasas, amely vendégként győzte le az Ajkát 2-1-re. Az angyalföldiek mindkét találatát Radó András szerezte.

DEAC – Csákvár 1-2 (0-1)

A WKW ETO FC Győr-Budaörsi SC mérkőzést november 13-ra halasztották.

Az élcsoport állása: 1. Debreceni VSC 28 pont, 2. Budaörs 24/12 mérkőzés, 3. Gyirmót 23

Kiemelt fotó: Dvsc.hu