A Budafok emberhátrányban nyerte meg a kapásgólok meccsét

Három veretlen bajnoki után két súlyos vereségbe futott bele az MTK labdarúgócsapata, amely nem tudott javítani, az NB I 6. fordulójának pénteki nyitó mérkőzésén 2-1-re kikapott a másik újonc Budafoktól.

A vendégek kezdtek jobban, a 3. percben egy kifejelt labdát Skribek bombázta kapásból a bal alsó sarokba (0-1).

Az MTK a 24. percben egyenlíthetett volna, de Gera 10 méteres kapáslövését Póser bravúrral védte.

A hazaiak a 73. percben egyenlítettek, Miovski 17 méterről, természetesen kapásból bombázta a jobb sarokba (1-1).

A 81. percben megfogyatkozott a Budafok, Huszti második sárga lapja után mehetett idő előtt az öltözőbe. Ez nem zavarta meg a Budafokot, amely a 88. percben egy kontrából megszerezte a győzelmet, Ihrig-Farkas 14 méteres bombáját az MTK kapusa is csak nézte, ahelyett, hogy kivédte volna (1-2).