Kiszenvedte a továbbjutást a Fehérvár Máltán

1-0-ra nyert a Fehérvár a máltai Hibernians otthonában az Európa Liga selejtezőjének második fordulójában.

Nagy fehérvári helyzetekkel kezdődött a meccs, Petrjak előbb Zivzivadze okos, sarkazós passza után az oldalhálóba lőtt, majd pár perccel később már csak a kapussal állt szemben, de a bal kapufa mellé gurított.

Aztán Fiola tört be a 16-oson belülre a bal oldalon, elsőrangúan készítette le a labdát, de Nego lövését a kapu előtt álló védő blokkolta.

A máltaiak nagyon tömörültek, de a Fehérvár időnként megtalálta a rést, az egyik ilyen alkalommal Zivzivadze fordult be a védője mellett, aki lerántotta, de a bolgár bírónál ez nem ért büntetőt, pedig elég gyanús volt.

A grúz csatár egy másik esetnél is bosszankodhatott, akkor Fiola újabb jó beadása után a kapura sodorta a labdát, de egy hazai védő megmentette csapatát a góltól.

A máltaiak a 61. percig bírták, akkor egy szöglet után a rövid saroknál Stopira csúsztatott, és végül Nikolov gyötörte be a labdát. A Hibernians csak a pontrúgásokban bízhatott, de a 89. percben majdnem bejött a kiscsapat számítása, egy félpályától felívelt szabadrúgás után Izquier lövése Musliun pattant meg, és a középen érkező Winchester alig maradt le.

Volt még ennél is nagyobb helyzetük a máltaiaknak a végjátékban, Nikolics nem tudott felszabadítani, a lecsorgó labdát pedig Degabriele bombázott a lécre.

A végén még Nego szerezhette volna meg a magyar csapat második gólját, ám Shodiya lerántotta, amiért piros lapot kapott. A Fehérvár a győzelmével bejutott a harmadik fordulóba, ahol a francia Reims lesz az ellenfele, amely 1-0-ra győzött a svájci Servette otthonában. A szeptember 24-i mérkőzést a Fehérvár otthonában rendezik.