Hihetetlen, hogy bukta el a győzelmet a Fradi

90 perc után két góllal vezetett, mégsem nyert Ferencváros a labdarúgó NB I-ben, a címvédő a Paks otthonában játszott 2-2-es döntetlent. Öt fordulóval a vége előtt kilenc pont a Fradi előnye a Fehérvár előtt.

Az első félidő egy igazán nagy helyzetet hozott, Rácz azonban bravúrral védeni tudott. A paksi kapus az 56. percben is bemutatott egy nagy védést, utána, a kipattanónál már tehetetlen volt, Blazic szerezte meg a Ferencvárosnak a vezetést.

Hamar egyenlíthetett volna a Paks, de Könyves ziccere kimaradt. Ezután a Fradinak volt két nagy lehetősége, majd a 82. percben eldőlni látszott a meccs, Haratin volt a befejezőember. A 92. percben szépített a Paks tizenegyesből (Windecker rúgta be), és bár úgy tűnt, hogy még így is reménytelen a pontszerzés, végül Sabján megszerezte a paksiak második góját is a 96. percben, 2-2 lett a vége. A meccset tíz emberrel fejezte be a Ferencváros, Somalia sérült meg és elfogytak Szerhij Rebrov cserelehetőségei.

A Ferencváros előnye így is tekintélyes, míg a Paks két ponttal van a már kiesőhelyen álló Debrecen előtt.

Nb I, 28. forduló

Paksi FC-Ferencvárosi TC 2-2 (0-0)

Paksi FC: Rácz G. – Osváth, Lenzsér, Gévay, Poór (Szabó J., 75.) – Windecker, Haraszti (Bartha, 63.), Bertus – Hahn (Sajbán, 81.), Böde (Kulcsár D., 62.), Könyves

Ferencvárosi TC: Dibusz – Lovrencsics (Botka, 65.), Blazic, Otigba, Heister – Sigér (Vécsei, 81.), Haratyin – Zubkov, Isael (Somália, 65.), Tokmac (Skvarka, 76.) – Boli (Szihnyevics, 76.)

gólszerzők: Windecker (92., 11-esből), Sajbán (96.), illetve Blazic (56.), Haratyin (81.)

sárga lap: Windecker (33.), Bertus (51.), Gévay (92.), illetve Boli (76.)