Két hónap után láthattunk újra élő magyar focit és Fradi-gólokat a tévében

Olyan történt május 13-án, amire két hónapja nem volt példa: élőben lehetett magyar focimeccset nézni az M4-en. A Ferencváros Zalaegerszeg elleni edzőmeccsét adta az állami sportcsatorna, az NB I címvédője hazai pályán nyert 2-0-ra – üres lelátók előtt, de a hangszóróból szólt a hazai szurkolás. Mind a két gól az első félidőben esett, Franck Boli szerezte az elsőt, majd a szünet előtt Igor Haratin a másodikat, tizenegyesből.

A Fradi első gólja:

És a második találat:

A Fradi korábban lejátszott egy másik edzőmeccset is, a Paks ellen 0-0 lett a végeredmény.

A magyar foci élesben május 23-án tér vissza, az FTC bepótolja az első fordulóból elhalasztott, debrecen elleni bajnokiját, majd lejátszanak aznap még két kupaelődöntőt. Utána június végéig kis túlzással minden nap lesz magyar meccs. Május 29-től indul be az NB I-es nagyüzem, akkortól rendezik a 26. forduló mérkőzéseit.

Eredmények – felkészülési mérkőzés

FTC-Paks 0-0

FTC: Gróf (Varga Á., 62.) – Lovrencsics (Botka, 62.), Frimpong, Otigba, Heister – Sigér (Haratin, 62.), Vécsei – Ramadan, Lodico, Tokmac – Sihnevich

Paks (I. félidő): Holczer – Poór, Kelemen, Gévay, Szabó – Kecskés, Bertus, Könyves, Szakály – Hahn, Böde; (II. félidő): Rácz – Báló, Szélpál, Lenzsér, Osváth – Balogh, Windecker, Bor, Papp – Haraszti, Sajbán

FTC-ZTE 2-0 (2-0)

FTC: Dibusz – Botka (Lovrencsics, 63.), Blazic, Csontos, Civic – Haratin (Sigér, 63.), Leandro – Isael (Lodico, 80.), Skvarka, Szánthó (Ramadan, 78.) – Boli

ZTE: Demjén (Szemerédi, 70.) – Bolla (Kocsis, 63.), Katanec (Bobál D., 46.), Lesjak (Szépe, 46. (Sebestyén, 80.Ö), Tamás (Németh, 63.) – Bedi – Radó, Barczi (Ostrek, 46.(McWoods, 76.)), Bőle (Mitrovic, 46.), Babati (Zimonyi, 70.) – Bobál G. (Meshack, 46.)

Gól: Boli (12.), Haratin (40.)

Kiemelt kép: fradi.hu