Hatalmasat égett a Fehérvár Zalaegerszegen

Négy NB I-es csapat, két gól a Magyar Kupában.

Gólzáporosnak aligha nevezhetnénk a szerdai Magyar Kupa-csatákat: a három mérkőzés összesen három találatot hozott. Az élvonalbeli együttesek közül eredménytelen maradt a Paks, a Honvéd és a Vidi is, utóbbi kétgólos hátrányból várja a visszavágót.

Zalaegerszegen az első félidőben mindkét oldalon összejöhetett volna a gól, ám Demjén Patrik, illetve Kovácsik Ádám eszén sem tudtak túljárni az ellenfelek. Fájdalom, a szünet után igencsak visszaesett a tempó, mígnem a 84. percben az amerikai Eduvie Ikoba ragyogó fejesével megszerezte a vezetést a házigazda. A slusszpoén is a zalaiaké lett: a 19 esztendős Hegedűs Olivér néhány perccel a becserélését követően duplázta meg a ZTE előnyét.

A 2–0-s eredmény igencsak meglepő a felek idénybeli két bajnokijának ismeretében. Tavaly novemberben, Egerszegen 3–3, három hónappal később, Székesfehérváron 4–1 lett a vége.

Nem bírt egymással a Paks és a Honvéd, így az elődöntőbe jutás jövő szerdán, Szegeden dől el.