A Puskás és az MTK is nagyot lépett a nyolc felé a Magyar Kupában

Mindkét együttes hárommal verte ellenfelét. Nagyot hajrázott a Mezőkövesd, amely szintén vezet a párharc első felvonása után.

A kora délutáni három találkozót újabb három követte szerda este a Magyar Kupa-nyolcaddöntő első körében.

A Puskás Akadémia kétgólos előnyt szerzett az első félidőben a másodosztályú Békéscsaba otthonában – Luciano Slagveer és David Vanecek volt eredményes. A második játékrészben is betalált a Felcsút, így 3-0-s előnnyel várja a hazai visszavágót.

Szintén 2-0-ra vezetett egy félidő után a másodosztályú MTK a harmadik vonalban teljesítő Dunaújváros ellen, majd a második félidőben egy újabb találattal lezárta a meccset – és lehet, a párharcot is. A fővárosiak 3-0-ra nyertek.

A két NB I-es csapat, a Mezőkövesd és a Kaposvár találkozóján egy órán keresztül nem esett gól, aztán három is: a vendég somogyiak vezető találatára kétszer felelt a hajrában a Kövesd (2-1), így szintén előnnyel várja a visszavágót.