Az utolsó pillanatban mentett pontot, dobogón telel a Gyirmót

Egy-egy gólt hozott a Gyirmót és az ETO városi rangadója. Februárig elbúcsúzott a Merkantil Bank Liga.

Hétfő este lejátszották a 2019-es esztendő utolsó Merkantil Bank Liga-mérkőzését: a forduló előtt hatodik helyen álló WKW ETO FC Győr városi rangadóra érkezett a negyedik Gyirmót FC-hez – a győztes a harmadik helyre ugorhatott.

Alig húsz percet kellett várni az első gólra: Lovrencsics Balázs fejesével szerzett vezetést a vendég együttes. Három perccel később egyenlíthetett volna a Gyirmót, de Szarka Ákos tizenegyesét kivédte Horváth Tamás. A második félidő elején is lett volna lehetősége a gólszerzésre a Gyirmótnak, de újabb helyzet maradt kihasználatlanul. A 90. percben azonban érkezett Mayer Ádám és egyenlített: 1-1 lett a vége.

Csertői Aurél együttese ezzel a döntetlennel dobogósként telelhet az MTK és a Budafok mögött – folytatás február első hétvégéjén.

Merkantil Bank Liga, 21. forduló

Gyirmót FC Győr–WKW ETO FC Győr 1-1 (0-1)
Vasárnap játszották:
BFC Siófok–Szombathelyi Haladás 2-0 (1-0)
Szolnoki MÁV FC–Budafoki MTE 0-1 (0-0)
Vác FC–Aqvital FC Csákvár 0-3 (0-2)
Budaörsi SC–MTK Budapest 1-2 (1-1)
Dorogi FC–Nyíregyháza Spartacus FC 0-3 (0-0)
Soroksár SC–Vasas FC 5-3 (1-1)
Békéscsaba 1912 Előre–Kazincbarcikai SC 0-1 (0-1)
FC Ajka–Duna Aszfalt TLC 1-0 (1-0)

Az élmezőny: 1. MTK 46 pont, 2. Budafok 42 pont, 3. Gyirmót 35 pont, 4. Csákvár 34 pont (11 győzelem), 5. ETO 34 pont (10), 6. Siófok 33 pont (19 meccs)

Kiemelt kép: eto.hu