Távoli szabadrúgással győzött a Fradi, Dibusz megsérült

Győzelemmel búcsúzott el a 2019-es évtől a Ferencváros, amely az OTP Bank Liga 16. fordulójának vasárnapi mérkőzésén egy szabadrúgás góllal 1-0-ra győzött Diósgyőrben.

Feczkó Tamás, a hazaiak edzője a mérkőzés előtt elmondta, a múlt heti, mezőkövesdi siker bebizonyította, hogy bárhol, bárki ellen reális esélyük van a győzelemre.

A Fradi ellen sem játszott alárendelt szerepet csapata, bár a vendégek elég korán, már a 14. percben megszerezték a vezetést, Olekszander Zubkov 26 méteres szabadrúgása megtréfálta a diósgyőri kapust, aki a sorfal mögé belépve már nem tudott visszanyúlni a labdáért (0-1).

A 24. percben Ihor Haratin a lécet találta el, a másik oldalon a 36. percben a koszovói válogatott Florent Hasani lövését védte bravúrral Dibusz Dénes.

A második félidő elején ugyanez volt a párosítás, akkor Hasani szabadrúgásból próbálkozott, de Dibusz hárított.

A hajrában még a Fradi-kapus sérülése okozott riadalmat, miután összefejelt Rui Pedróval, felszakadt a szemöldöke, de rövid ápolás után, bekötözött fejjel folytatni tudta a játékot.

A Fradi 1-0-s győzelmével megerősítette első helyét a tabellán, a Diósgyőr a 9. helyen telel.

12. Kaposvári Rákóczi FC 9

Az 1. fordulóból elhalasztott Ferencváros-Debrecen mérkőzést április 7-én pótolják.

Kiemelt fotó: Fradi.hu