A DVTK szakította meg a Mezőkövesd veretlen sorozatát

Az ősz meglepetéscsapata odahaza kapott ki. Ezt megelőzően szeptemberben szenvedett vereséget a Kuttor-csapat.

A dobogós Mezőkövesd Zsóry FC és a Diósgyőri VTK összecsapásával indult a 2019-es esztendő utolsó előtti OTP Bank Liga-fordulója.

Bő húsz perc elteltével a gólvonalról mentett a DVTK-védelem, de a kapus, Braniszlav Danilovics sem unatkozott, rendre munkában volt a mezőkövesdi támadások során. A gól viszont elmaradt az első félidőben: 0-0-nál mentek pihenőre a felek. A második játékrészben is inkább a Mezőkövesd akarata érvényesült, de igazán komoly lehetőséget nem tudtunk feljegyezni. Nem sokkal a vége előtt Florent Hasani emelése kicsivel ment fölé, majd a 90. percben Rui Pedro döntött: a tizenhatoson belül kétszer is megtolta a labdát, majd egy gyenge lövést engedett kapura, ami a meglepődött hazai kapus mellett a rövid sarokba csorgott.

A Mezőkövesd szeptember vége óta nem talált legyőzőre, ez a sorozat szakadt most meg.

OTP Bank Liga, 15. forduló

Mezőkövesd Zsóry FC–Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)
Gólszerző: Rui Pedro (90.)

Debreceni VSC–Budapest Honvéd 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Varga K. (63.), illetve Batik (45+1.)

Mol Fehérvár FC–Paksi FC 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Szabó J. (54.), Könyves (78.)

Újpest FC–Kisvárda Master Good 1-0 (1-0)
Gólszerző: Nwobodo (33.)

Zalaegerszegi TE FC–Kaposvári Rákóczi FC 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Ikoba (1.), Lesjak (38.)

Vasárnap játsszák:
15.45: Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia FC

Az élmezőny: 1. Ferencváros 32 pont (13 meccs), 2. Fehérvár 29 pont, 3. Mezőkövesd 28 pont, 4. Puskás Akadémia 24 pont (14 meccs), 5. Újpest 23 pont (7 győzelem, 23-22-es gólkülönbség), 6. Honvéd 23 pont (7, 19-20)

Kiemelt kép: mezokovesdzsory.hu