Negyvenkét év után nyert bajnokit a Fradi Kaposváron

Megtört az FTC 1977 óta tartó sorozata, visszavette első helyét az OTP Bank Ligában.

A címvédő Ferencvárosi TC és az újonc Kaposvári Rákóczi FC találkozója zárta az OTP Bank Liga 14. fordulóját vasárnap este, Kaposvárott.

Az első percekben bátor játékkal rukkolt elő a házigazda, aminek meg is lett az eredménye: Ádám Martin a Fradi-védők között tudta ellőni a labdát, ami a hosszúban kötött ki (1-0). Egy percen belül jött azonban a válasz: még ünnepelt a hazai publikum, amikor Isael lőtte ki az alsó sarkot (1-1). A gól felpörgette a Fradit, átvette az irányítást, megesett, hogy percekig saját térfelén tartózkodott a Rákóczi. Nguen Tokmac kapufáig jutott, majd Isael célzott pontosabban: élesen kapu elé lőtt szabadrúgásába senki sem ért bele, ami így a hálóban kötött ki (1-2).

A játékvezető és segédje szerint lesről lőtt gólt Franck Boli, maradt az 1-2. Újfent felpörgette játékát a Kaposvár, Csiki Norbert pedig eredményes is volt: távolról helyezett a Fradi kapujába (2-2). Negyed órával a vége előtt Boli ismét megzörgette a hálót: ezúttal már érvényes volt a gól, ismét a Fradi vezetett. Utóbbi játékos a legvégén még egy kapufával köszönt el a mérkőzéstől, közvetlenül lecserélése előtt találta el a lécet.

A Fradi megőrizte előnyét, 3-2-re nyert, így meccshátránnyal is három pont az előnye a bajnokságban a Mol Fehérvár FC előtt. A Kaposvár továbbra is hat ponttal sereghajtó.

OTP Bank Liga, 14. forduló

Kaposvári Rákóczi FC–Ferencvárosi TC 2-3 (1-2)
Gólszerzők: Ádám M. (11.), Csiki (64.), illetve Isael (13., 32.), Boli (75.)

Szombaton játszották:
Zalaegerszegi TE FC–Debreceni VSC 0-2 (0-1)
Gólszerző: Garba (10., 77.)

Kisvárda Master Good–Budapest Honvéd 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Gosztonyi (14.), Grozav (81.)

Paksi FC–Újpest FC 2-4 (0-1)
Gólszerzők: Hahn (62.), Bor D. (84.), illetve Feczesin (20., 51.), Zsótér (60.), Pauljevics (76.)

Puskás Akadémia FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-0)
Gólszerző: Henty (5.), illetve Zivzivadze (88.)
Kiállítva: Szolnoki (30. – Puskás)

Diósgyőri VTK–Mol Fehérvár FC 1-3 (1-2)
Gólszerzők: Bacsa (42.), illetve Stopira (6.), Kovács I. (45+1.), Nikolov (86.)

Az élmezőny: 1. FTC 32 pont (13 meccs), 2. Fehérvár 29 pont, 3. Mezőkövesd 28 pont, 4. Puskás Akadémia 24 pont

Kiemelt kép: Ferencvárosi Torna Club Facebook