A Szpari kapusa az MTK-nak is gólt lőtt az NB II-ben

Jova Levente ismét tizenegyesből volt eredményes, de ez nem ért pontot a csapatának.

A fordulót megelőzően 18 pontos MTK Budapest a 10 egységgel álló Nyíregyháza Spartacust fogadta a másodosztály tizedik fordulójában. A vendégeknél Zoran Szpisljak vezetőedző eltiltása miatt Lengyel Roland dirigálta a csapatot.

Az első félidő közepén Lencse László ellen szabálytalankodott a vendégek kapusa, Jova Levente – mindez történt a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutottak a vendégek. A sértett hajtotta végre a pontrúgást, hibátlanul (1-0). A második félidő elején ugyanennél a kapunál történt hasonló eset: Sinanovic Sinan harcolt ki tizenegyest, amit Jova hajtott végre – csak úgy, mint legutóbb, most is belőtte a büntetőjét, ezzel már kétgólos a bajnokságban a Szpari kapusa (1-1).

Schön Szabolcs révén hamar visszavette a vezetést az MTK (2-1), melyre aztán már nem is volt válasza a Szparinak: a házigazda 2-1-re nyert, így 21 pontjával élre ugrott a bajnokságban.