Marko Nikolics nem akar félrebeszélni, a bajnoki cím a cél Fehérváron

A vezetőedző szerint erős a keretük, nagy a versenyhelyzet, ezért rotál sokat.

A Mol Fehérvár FC három fejesgóllal, 3-0-ra verte a vendég Kisvárdát az OTP Bank Liga 5. fordulójában, ezzel megerősítette vezető helyét a tabellán.

A félidő vége felé az első magyar bajnoki találkozóján pályára lépő, észak-macedón Visar Musliu fejesgóljával szerezte meg a vezetést a Fehérvár. Fordulást követően növelte előnyét a gárda, Georgi Milanov is fejjel volt eredményes, majd az utolsó negyedórába érve Armin Hodzic szerzett gólt: ő is fejesből talált a vendégkapuba.

Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és ahhoz, hogy öt mérkőzésen tizenöt pontot szereztünk. Nagyon erősen kezdtük a bajnokságot, sok gólt szerzünk, keveset kapunk, most lesz egy-két nap pihenő, utána pedig folytatjuk a csapat fejlesztését, hiszen az a célunk, hogy napról-napra jobbak legyünk. Sok sikert kívánok a magyar válogatottnak, tudom, hogy nagyon fontos meccs vár a nemzeti tizenegyre, és persze sok sikert azoknak a játékosainknak, akik hazájukat képviselik majd a következő napokban.

– értékelt Marko Nikolics vezetőedző a klub honlapján.

„A mai mérkőzés eleje nem tetszett, sok labdát eladtunk, ebből pedig veszélyes volt a Kisvárda. Nagyjából 25-30 perc játék után átvettük a kontrollt és jöttek a helyzetek is, a második félidő pedig remekül sikerült. A második félidei játékunkat akár annak a modelljének is tekinthetjük, ahogy játszani szeretnénk majd a jövőben. Erős a keretünk, nagy a versenyhelyzet, ezért rotálunk sokat, Futács Márkó pedig a Pakson összeszedett bokasérülése miatt nem lépett pályára. Edzett már velünk, de nem szerettünk volna kockáztatni, ezért végül nem lépett pályára.”

Ötödször is nyert a Fehérvár, a Mezőkövesd nagy sorozata viszont véget ért
A Budapest Honvéd és az újonc Kaposvár is megszerezte első győzelmét.

A sajtótájékoztatón szóba került a debütáló Musliu és az is, hogy ki lehet-e mondani azt, hogy az aranyérem az elsődleges cél.

„Most utólag könnyű lenne okosnak lenni, és azt nyilatkozni, hogy Musliu debütálása pont így volt tervezve. Egyszerűen arról van szó, hogy most láttuk úgy, hogy elérkezett az idő arra, hogy hazai pályán bemutatkozzon a csapatban. Egy védőnek mindig kicsit nehezebb beilleszkedni egy csapatba, mint egy támadónak. Utóbbi esetében nem akkora probléma akár, hogy nem velünk csinálta végig a felkészülést, egy-egy taktikai hiba nem feltétlen végzetes, egy védő esetében más a helyzet, de Visar már velünk edz néhány hete, ezért is döntöttünk a játéka mellett. Örülök a góljának és gratulálok a teljesítményéhez is.”

„A bajnoki címről azt tudom mondani, hogy nem szeretnénk félrebeszélni, igen is, kimondjuk, hogy szeretnénk aranyérmesek lenni! De természetesen tudjuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz a folytatásban is.”

OTP Bank Liga, 5. forduló

Mol Fehérvár–Kisvárda 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Musliu (41.), Milanov (56.), Hodzic (77.)

Újpest–Budapest Honvéd 2-3 (1-3)
Gólszerzők: Feczesin (4.), Lanzafame (91., öngól),  illetve Uzoma (9.), Moutari (27.), Gazdag (31.)

DVSC–Kaposvári Rákóczi FC 0-1 (0-1)
Gólszerző: Ádám M. (9.)

Mezőkövesd Zsóry FC–Paksi FC 0-2 (0-1)
Gólszerző: Hahn (22. – büntetőből, 50.)

ZTE FC–Puskás Akadémia 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Radó (43. – büntetőből), illetve Vanecek (38.)