Kaposváron is nyerni tudott a Mezőkövesd

Elkapta a rajtot a Kuttor-csapat, az újonc Rákóczi viszont még pont nélkül áll a tabellán.

Az újonc Kaposvári Rákóczi FC és a Mezőkövesd Zsóry FC találkozója nyitotta az OTP Bank Liga második fordulóját szombat délután.

Nagy-gólokkal indult a meccs, alig tíz perc elteltével: előbb Nagy Krisztián fejelt a kövesdi kapuba egy kipattanót közvetlen közelről, majd gyakorlatilag a fordulásból Nagy Dániel egyenlített szintén kipattanóból – a hazaiak kapusa, Pogacsics Krisztián alaposan benne volt, egy nem túl erős távoli löket pattant ki a mellkasáról.

Fél óra elteltével Cseri Tamás is villant, akciója végén már a domináló mezőkövesdiek vezettek (1-2). Kényelmesen passzolgathatott a félpályán a Mezőkövesd a folytatásban is, de a kapuk nem voltak veszélyben – 2-1-es vendég vezetésnél mentek szünetre a felek.

A második félidőre visszaesett az iram: a Mezőkövesd rögtön helyzettel kezdte a játékrészt, ezt követően viszont nem igazán jegyezhettünk fel komoly lehetőségeket. A hajrában pontrúgásokból még mindkét együttes eljutott ellenfele kapuja elé, sőt a Kövesd kettő az egyben kontrát is vezethetett, de újabb gól már nem esett. A Mezőkövesd maradt hibátlan, a Kaposvár pedig pont nélkül áll két kört követően.