Hárman is dupláztak a Vidi–Kaposvár bajnokin

A Fehérvár nyert az újonc ellen, a Diósgyőr a hajrában verte meg a Honvédot az NB I vasárnapi játéknapján.

A szombati három találkozót vasárnap két újabb meccs követte az OTP Bank Liga nyitófordulójában: a kupagyőztes Mol Fehérvár FC az újonc Kaposvári Rákóczi FC-t fogadta, míg a Diósgyőri VTK-hoz a Budapest Honvéd látogatott.

Előbbi meccs gyors gólváltással kezdődött: Futács Márkó öt perc elteltével vette be a kaposvári kaput, de Ádám Martin szinte azonnal válaszolt (1-1). Armin Hodzic a 16. percben szerezte a következő Vidi-gólt, igazi gólzápor volt kilátásban az első negyedóra játéka után. Az első félidő hajrájában ismét Hodzic érkezett remek ütemben a kapu elé, és növelte a különbséget. Ádám Martin azonban még a játékrész letelte előtt szépített, 3-2-vel vonultak szünetre a csapatok. Egy óra játékot követően Futács is beállt a duplázók sorába: góljával 4-2-re módosult az állás. Ez lett a vége: a Fehérvár hatgólos meccsen gyűjtötte be a három pontot.

A diósgyőri találkozón inkább a hazaiak dolgoztak ki veszélyesebb helyzeteket, de a 37. percben David N’Gog a vendégeknek szerzett vezetést: egy tizenegyest váltott gólra (0-1). Az első félidő hosszabbítása éppen letelt volna, amikor a DVTK is tizenegyeshez jutott: Tajti Mátyás is hibátlan végrehajtónak bizonyult, 1-1 az első 45 perc. A jó hangulatú és jó iramú mérkőzést végül Szerhij Sesztakov döntötte el: a 75. percben fejjel vette be a vendégek kapuját, ezzel nyertek 2-1-re.

OTP Bank Liga, 1. forduló

Mol Fehérvár FC–Kaposvári Rákóczi FC 4-2 (3-2)
Gólszerzők: Futács (5., 62.), Hodzic (16., 40.), illetve Ádám M. (7., 45+2.)

Diósgyőri VTK–Budapest Honvéd 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Tajti (tizenegyesből, 45+4.), Sesztakov (75.), illetve N’Gog (tizenegyesből, 37.)