Ötgólos edzőmeccset bukott a Puskás Akadémia

Közel álltak a döntetlenhez a török első osztályú Kasimpasával.

Az ausztriai edzőtábor utolsó felkészülési mérkőzésén az utolsó percben kapott góllal maradt alul az NB I-es Puskás Akadémia 3-2-re a török első osztályú SK Kasimpasával szemben – írja a klubhonlap.

Már az 4. percben két góllal vezetett az ellenfél: előbb egy precíz lövéssel Abdulrahman Khalili, majd egy labdaeladást követően egy távoli bombával Ilhan Depe vette be Hegedüs Lajos kapuját (0-2).

Saját szurkolói fütyülték ki a Mol Fehérvár FC-t
„Sajnálom, hogy a szurkolók így biztatják a csapatot.”

A 9. percben egy jobb oldali szögletet David Vanecek csúsztatott a rövid saroknál a kapuba. Hat perccel később már 2–2-t mutatott az eredményjelző: Ezekiel Henty passzolt Vanecekhez, aki nagyszerűen tette vissza a labdát a nigériai csatárnak, ő pedig tizenhat méterről kilőtte a bal felső sarkot.

A hajrában Sós Bence beadásánál egy tizenhatoson belüli kezezést nézett el nagyvonalúan a játékvezető, az utolsó percben pedig jött a kellemetlen csattanó: egy kontra végén Yusuf Erdogan került ziccerbe és szerezte meg a győztes gólt (2-3).

Nemzetközi felkészülési mérkőzés

Puskás Akadémia FC–Kasimpasa SK (török) 2-3 (2-2)
Gólszerzők: Vanecek (9.), Henty (15.), ill. Khalili (2.), Depe (4.), Erdogan (90.)

Kiemelt kép: pfla.hu