Varga Kevin duplájával megnyugtató előnyt szerzett a DVSC

Hazai pályán nyertek 3-0-ra az albánok elleni EL-párharcban.

Már az előzetes esélyek alapján úgy tűnt, a Debreceni VSC-nek illik továbbjutnia az Európa Liga selejtezőjének első fordulójából, és az albán ezüstérmes, a Kukësi elleni mérkőzés is megerősítette ezt a várakozást.

A rivális az elmúlt hat idényben folyamatosan szerepelt a nemzetközi sorozatokban, így kiemeltként várta a sorsolást, ráadásul 2018-ban a BL-ből rajtolva a selejtező harmadik köréig jutott. A hajdúságiak három évet vártak arra, hogy ismét európai színtéren küzdhessenek.

A Nagyerdei Stadionban az első félidőben a Debrecen irányította a játékot, számos támadást vezetett, komoly feladat elé viszont nem állította az albánok kapusát, így nem esett gól. A másodikban viszont hármat is lőttek a hazaiak. Haruna Garba az 52. percben állt be csereként, két perccel később pedig már be is talált egy begyakorolt szögletkombináció végén (1-0).

A szurkolók a lelátón Isten éltessen, Bandi bá! feliratú molinóval köszöntötték fel a 63. születésnapját ünneplő vezetőedzőt, Herczeg Andrást, Varga Kevin viszont még ennél is jobb ajándékot talált ki neki. A 77. percben Nikola Trujics passzát közelről küldte a hálóba (2-0), majd a 83. percben 18 méterről, jobbal tekert a bal alsóba, a kapus csak beljebb tudta segíteni a labdát (3-0).