A debreceni Nikola Trujic (b) és Tome Kitanovski, az albán csapat játékosa a labdarúgó Európa Liga selejtezõjének elsõ fordulójában játszott Debreceni VSC – FK Kukesi mérkõzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2019. július 11-én.
MTI/Czeglédi Zsolt

Varga Kevin duplájával megnyugtató előnyt szerzett a DVSC

Hazai pályán nyertek 3-0-ra az albánok elleni EL-párharcban.

Már az előzetes esélyek alapján úgy tűnt, a Debreceni VSC-nek illik továbbjutnia az Európa Liga selejtezőjének első fordulójából, és az albán ezüstérmes, a Kukësi elleni mérkőzés is megerősítette ezt a várakozást.

A rivális az elmúlt hat idényben folyamatosan szerepelt a nemzetközi sorozatokban, így kiemeltként várta a sorsolást, ráadásul 2018-ban a BL-ből rajtolva a selejtező harmadik köréig jutott. A hajdúságiak három évet vártak arra, hogy ismét európai színtéren küzdhessenek.

A Nagyerdei Stadionban az első félidőben a Debrecen irányította a játékot, számos támadást vezetett, komoly feladat elé viszont nem állította az albánok kapusát, így nem esett gól. A másodikban viszont hármat is lőttek a hazaiak. Haruna Garba az 52. percben állt be csereként, két perccel később pedig már be is talált egy begyakorolt szögletkombináció végén (1-0).

A szurkolók a lelátón Isten éltessen, Bandi bá! feliratú molinóval köszöntötték fel a 63. születésnapját ünneplő vezetőedzőt, Herczeg Andrást, Varga Kevin viszont még ennél is jobb ajándékot talált ki neki. A 77. percben Nikola Trujics passzát közelről küldte a hálóba (2-0), majd a 83. percben 18 méterről, jobbal tekert a bal alsóba, a kapus csak beljebb tudta segíteni a labdát (3-0).

BUDAPEST, HUNGARY - SEPTEMBER 2: Loic Nego of MOL Vidi FC controls the ball during the Hungarian OTP Bank Liga match between Ferencvarosi TC and MOL Vidi FC at Groupama Arena on September 2, 2018 in Budapest, Hungary. (Photo by Laszlo Szirtesi/Getty Images)