A Debrecen és a Honvéd indulhat az EL-ben, kiesett az MTK

Az utolsó fordulót rendezték az OTP Bank Ligában. A Fradi nem bírt a Puskással, a Vidit a kieső Haladás kapta el.

Mind a kiesés, mind a nemzetközi kupaszereplés szempontjából izgalmasnak ígérkezett az OTP Bank Liga 2018–2019-es szezonját lezáró 33. forduló.

A Debrecen helyzete elég egyértelmű volt: amennyiben nyer, biztosan megszerzi a harmadik helyet, ami Európa Liga-indulást ér. A Loki már húsz perc elteltével kettővel vezetett a Paks ellen Szécsi Márk és Bódi Ádám góljaival, de hamar szépített a Paks, amire újabb hazai gól érkezett Szécsi révén. A második félidő elején Tőzsér Dániel váltott gólra egy tizenegyest: a DVSC 4-1-es sikerrel biztosította bronzérmét és Európa Liga-szereplését.

Megvan a harmadik EL-induló: a Vidi elleni Magyar Kupa-fináléra is készülő Honvéd idegenben 4-1-re verte az MTK-t, így eldőlt, hogy negyedikként zárja a bajnokságot. Ha legyőzi a Vidit a kupadöntőben, akkor azzal vívja ki az EL-indulást, ha veszít, akkor viszont a bajnoki negyedik helyezésért jár a nemzetközi szereplés (mivel a Vidi már biztosan EL-induló az ezüstéremmel). Az MTK pocsék formája azt jelenti, hogy a Haladás mellett ő a másik búcsúzója az élvonalnak.

Szintén nem kellett számolgatnia a Kisvárdának, ha odahaza legyőzi a Mezőkövesdet: a telt ház előtt pályára lépő várdaiak végül 2-1-es sikerrel biztosították élvonalban maradásukat. Hasonló volt a DVTK helyzete, mely egy győzelemmel biztos bennmaradó: az Újpestet magabiztosan 3-0-ra verte, utóbbi így csak ötödik lett.

Elrontotta a Fradi ünnepét a Puskás Akadémia, mely egy pontot szerzett a bajnok ellen, és a kieső Haladás is hasonló eredményt ért el a Vidi ellen – a tabella első két csapata döntetlennel zárta az idényt.

A honvédos Filip Holender és a ferencvárosi Davide Lanzafame is jegyzett egy-egy gólt, így 16-16 találattal végeztek a góllövőlista élén.

OTP Bank Liga, 33. forduló

Debreceni VSC–Paksi FC 4-1 (3-1)
Gólszerzők: Szécsi (19., 33.), Bódi (23.), Tőzsér (tizenegyesből, 52.) illetve Cseke (30.)

Diósgyőri VTK–Újpest FC 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Tajti (36.), Korbély (82.), Hasani (90.)
Kiállítva: Solomon (79. – Újpest)

Szombathelyi Haladás–Mol Vidi FC 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Priskin (67.), illetve Németh Milán (öngól, 80.)

Kisvárda Master Good–Mezőkövesd Zsóry FC 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Cukalasz (25., 58.), illetve Dragóner (86.)

MTK Budapest–Budapest Honvéd 1-4 (1-1)
Gólszerzők: Lencse (21.), illetve Holender (20.), Kamber (53.), N’Gog (75., 91.)
Kiállítva: Kanta (47. – MTK)

Puskás Akadémia–Ferencvárosi TC 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Nagy Zs. (52.), illetve Lanzafame (tizenegyesből, 60.)