Őrült meccsen előzte az MTK-t a DVTK, búcsúzott a Haladás az NB I-től

Az utolsó előtti forduló kora délutáni mérkőzésein meglett az első kieső az élvonalból. A 0-2-ről fordító DVTK végül pontot mentett a Honvéd ellen.

Az utolsó előtti, 32. fordulót rendezté szombaton az OTP Bank Ligában. Mint ismert, a bajnoki cím már eldőlt, az esti mérkőzésen a Debrecent legyőző Ferencvárosi TC utcahosszal nyerte a bajnokságot. A második hely a Vidié, a dobogó alsó foka viszont még kiadó, és a két kiesőhely sem dőlt el a mostani játéknapig.

A kiesés ellen menekülő Diósgyőr 2-0-s hátrányba került a Honvéd vendégeként Djordje Kamber és Danilo találatait követően, de két korábbi kispesti, Prosser Dániel és Vernes Richárd visszahozta a meccsbe a csapatot, sőt utóbbi újabb góljával már a vezetést is megszerezték. David N’Gog azonban egyenlített, majd Ivan Lovric találatával ismét megfordította a találkozót a fővárosi csapat (4-3). A DVTK nem hagyta magát: Vernes jegyzett mesterhármast, 4-4-re mentve a találkozót, s elmozdítva csapatát a kiesőhelyről.

Lacina Traoré tizenegyest rontott, ezt megbüntette a Puskás Akadémia, amely 1-0-ra verte idegenben az Újpestet, biztosítva ezzel bennmaradását. A Vidi fordított az MTK ellen, utóbbi így helyet cserélt a kiesőhelyen a DVTK-val. A Paks legyőzte a Kisvárdát, ezzel a Tolna megyeiek is biztosították NB I-es tagságukat.

Nem indult jól a meccs a Haladásnak a Mezőkövesd otthonában: sérülés miatt már a 20. percben elveszítette a rutinos kapus Király Gábort. A szombathelyiek védelme a második félidőben tört meg (a szünetben beállt, tunéziai csapattal hírbe hozott Amadou Moutari lőtt gól), az idén 100 éves klub végül 1-0-s vereséggel zárt, és eldőlt, hogy kiesett az élvonalból.

OTP Bank Liga, 32. forduló

Budapest Honvéd–Diósgyőri VTK 4-4 (2-1)
Gólszerzők: Kamber (18.), Danilo (40.), N’Gog (71.), Lovric (78.), illetve Prosser (42.), Vernes (49., 61., 84. – az elsőt tizenegyesből)

Mezőkövesd Zsóry FC–Szombathelyi Haladás 1-0 (0-0)
Gólszerző: Moutari (66.)

Mol Vidi FC–MTK Budapest 4-2 (1-1)
Gólszerzők: Huszti (32.), Nikolov (64.), Nego (87.), Kovács I. (90.), illetve Diallo (24.), Kulcsár (89.)
Kiállítva: Baki (78. – MTK)

Paksi FC–Kisvárda Master Good 1-0 (0-0)
Gólszerző: Könyves (74.)

Újpest FC–Puskás Akadémia FC 0-1 (0-0)
Gólszerző: Knezevic (57.)

Ferencvárosi TC–Debreceni VSC 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Isael (14.), Varga R. (57.), illetve Pávkovics (42.)