A Debrecent is legyőzte a Ferencváros

Két fővárosi riválisának tett ezzel szívességet a Fradi, amely az OTP Bank Liga utolsó fordulójára napolta el a bronzcsata eldöntését.

A bajnok Ferencvárosi TC és a harmadik helyre hajtó Debreceni VSC találkozója zárta az OTP Bank Liga 32. fordulóját. Ha a Loki nyer, akkor biztosan bronzérmes a 2018–2019-es kiírásban.

Nem úgy indult azonban a találkozó, hogy sikerülhet a bravúr: a 14. percben Isael rázta le védőit, majd a léc alá lőtte a labdát (1-0). Bódi Ádám révén szabadrúgásból veszélyeztetett a DVSC, majd a félidő hajrájában a Fradinak is volt egy veszélyes lövése. Úgy tűnt, előnnyel mehet szünetre az FTC, de a 42. percben Bódi szögletét Pávkovics Bence a hazai kapuba csúsztatta (1-1).

Dibusz Dénes védései nyitották a második félidőt, majd a Fradi jutott el a Debrecen kapujáig: Varga Roland kapott remek labdát Isaeltől, és magabiztosan értékesítette ziccerét (2-1). Böde Dániel is közel járt gólhoz, emelése azonban végül nem talált kaput. Az egygólos vezetését megőrizte az FTC, mely főleg a remek teljesítményt nyújtó Isaelnek köszönhetően ezt a találkozót is behúzta, így továbbra is 13 ponttal vezet a második Vidi előtt. A bronzcsata így az utolsó fordulóban dől el a Debrecen, Újpest, Kispest trió között.