Kihasználta a Vidi a Ferencváros botlását

Már az első félidőben lerendezték az MTK-t.

A Ferencváros egy hosszabbításban kapott szenzációs ollózós gól miatt kapott ki Debrecenben, az üldöző Mol Vidi FC pedig kihasználta a botlást: simán verte 3-1-re idegenben az MTK-t.

Az OTP Bank Liga 21. fordulójában a vedégek a 9. percben szereztek vezetést: a klubhonlap tudósítása szerint Georgi Milanov kényszerítő után vezetett középre a labdát, lepasszolta Anel Hadzicnak, aki átvette és 18 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0-1).

Két perccel később egy mintaszerű akció indult Kovácsiktól, Stopira fejese után Hadzic tette jobbra Negónak, aki középre adott, Marko Scsepovics pedig megelőzte emberét és 11 méterről passzolt a kapuba (0-2).

A 36. percben már három volt közte: Milanov szöglete kavarodás után egy hazai játékos melléről Stopira elé pattant, aki közvetlen közelről a kapuba passzolt (0-3).

A második félidőben az MTK-nak a szépítésre maradt ereje: egy felívelés megcsúszott a védők fején, Gera befutott, Stopira már nem tudott menteni, a szélső visszatette középre, ahol Torghelle Sándor passzolt a kapuba (1-3).

A Mol Vidi FC hátránya így hat pontra csökkent a listavezető Ferencváros mögött.

OTP Bank Liga, 21. forduló, eredmények:

MTK–Mol Vidi FC 1-3 (0-3)
Gólszerzők: Torghelle (62.), illetve A. Hadzic (9.), M. Scsepovics (11.), Stopira (36.).

Szombathelyi Haladás–Mezőkövesd 1-2 (1-2)
Gólszerzők: Rui Pedro (23.), illetve Drazic (32., 38.)

DVTK–Budapest Honvéd 2-1 (0-1)
Gólszerző: Vernes (62.), Prosser (75.),  illetve Danilo (15.)

Kisvárda Master Good–Paksi FC 0-0 (0-0)

Puskás Akadémia FC–Újpest FC 0-1 (0-0)
Gólszerző: Bokros (öngól, 51.)

Debreceni VSC–Ferencváros 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Tőzsér (83., tizenegyesből), Zsóri D. (93.), illetve Dvali (29.)