Remili húsz méterről ollózta az NB I idei első gólját

A Paksnak ismét jól ment az MTK ellen.

NB I, 19. forduló

MTK Budapest–Paksi FC 1–2 (0–1)

Gólszerző: Bognár (85.), illetve Remili (41.), Szabó J. (76.)

Remili Mohamed csodálatosan ismerte fel, hogy egyből a kapura kell ollóznia a labdát, miután az MTK kapuját őrző ukrán Artyem Kicsak a 16-oson belül feküdt. A paksi támadó Gengeliczki Gergő fejesét ollózta be nagyjából húsz méterről a magyar élvonal idei első mérkőzésének 41. percében.

A házigazda fővárosiak a második félidőben sem tudtak emelni a fordulatszámon, mi több, negyedórával az összecsapás vége előtt megduplázta előnyét a Paks. A sokadik tolnai szögletre Szabó János érkezett remekül, és a kapuba pörgette a labdát.

Bognár István a 85. percben kozmetikázott az eredményen. Nehéz eldönteni, hogy az MTK karmestere tudatosan emelte a labdát a kapura, netán lecsúszott a lábáról a beívelés, mindenesetre a lökete alaposan meglepte Nagy Gergely kapust (1–2).

Az MTK sorozatban ötödször sem bírt a tolnai riválisával, amely immár bátran nevezhető mumusnak.