Magyar Kupa: NB II-es csapat búcsúztatta a címvédő Újpestet

Elképesztő dráma Kaposváron.

A Magyar Kupa nyolcadik fordulójának utolsó mérkőzésére került sor szerda este 18 órától: a másodosztályú Kaposvár ellenfele az élvonalbeli Újpest FC volt.

Az első félidőben gól nem esett, majd fordulás után hiába birtokolta többet a labdát a fővárosi együttes és vezetett több támadást, a gólcsend nem tört meg. Eközben a hazaiak veszélyes kontrákkal operáltak. A 82. percben a szerencse sem volt az Újpesttel, hiszen Novothny fejese a kapufán csattant.

A dráma azonban nem maradt el, hiszen a kaposváriak az utolsó pillanatban gólt találtak, Borbély Ákos s 91. percben iratkozott fel a gólszerzők közé. A másodosztályú csapat ezzel búcsúztatta a címvédőt.

• Az alábbi tizenhat csapat jutott a nyolcaddöntőbe:

Mol Vidi FC (NB I), Debreceni VSC (NB I), Paksi FC (NB I), Ferencvárosi TC (NB I), Budapest Honvéd (NB I), Szombathelyi Haladás (NB I), Puskás Akadémia FC (NB I), Kisvárda Master Good (NB  I), Mezőkövesd Zsóry FC (NB I), Kaposvári Rákóczi FC (NB II), Budaörs (NB II), Duna Aszfalt Tiszakécske VSE (NB II), Soroksár SC (NB II), FC Ajka (NB III), Tarr Andráshida SC (NB III), Taksony (NB III)

Magyar Kupa, 8. forduló

Kaposvári Rákóczi FC (NB II) – Újpest FC 1-0 (0-0)
Gólszerző: Borbély (91.)

Korábban játszották:
FC Ajka (NB III) – MTK Budapest 2-1 (1-1)
Budafoki MTE (NB II) – Mol Vidi FC 1-2 (1-1)
Siófok (NB II) – Paksi FC 2-2 (1-1, 2-2) – hosszabbítás és tizenegyesek után: 7-8
Budaörs (NB II) – DVTK  5-3 (4-0)
Sényő (NB III) – Ferencváros 0-4 (0-0)
Tiszaújváros (NB III) – Budapest Honvéd 0-4 (0-0)
Iváncsa KSE (NB III) – Szombathelyi Haladás 2-4 (0-3)
Füzesgyarmati SK (NB III) – Duna Aszfalt Tiszakécske VSE (NB II) 0-1 (0-1)
Soroksár SC (NB II) – Békéscsaba 1912 Előre FC (NB II) 2-0 (1-0)
Érdi VSE (NB III) – Tarr Andráshida SC (NB III) 0-0 – tizenegyesekkel 3-4