Ismét nyert és továbbjutott a magyar válogatott

Készületnek az elitkörre a 17 éven aluliak.

Az U17-es Európa-bajnokság Telkiben zajló selejtezőtornáján a vasárnapi utolsó fordulóban az elsőségért lépett pályára a magyar válogatott Szerbia ellen, vereség esetén ugyanakkor még a továbbjutást érő második hely is veszélybe kerülhetett volna.

Manchester United's Portuguese manager Jose Mourinho reacts ahead of the Champions League group H football match between Manchester United and Valencia at Old Trafford in Manchester, north west England, on October 2, 2018. / AFP PHOTO / Lindsey PARNABY

A mieink az első körben döntetlent játszottak Romániával, erről ide kattintva olvashatsz, majd magabiztosan legyőzték Litvániát.

A szerbek veszélyesen játszottak, de Preisinger Sándor szövetségi edző masszívan védekező és jól kontrázó csapata a 29. percben Baráth Péter góljával megszerezte a vezetést.

A játék képe a folytatásban sem változott, a szerbek támadtak, a magyarok védekeztek, de mivel az utóbbit hibátlanul csinálták a mieink, értékes győzelmet ünnepelhettek (1-0). Mivel a másik meccsen a románok legyőzték Litvániát, a szerbek továbbjutása bizonytalanná vált, már csak abban reménykedhetnek, hogy ott lesznek a legjobb három harmadik helyezett között.

nyitókép: MLSZ Facebook