Magyar foci

Sztárcsapatok várnak a Vidire az Európa Ligában

Villarreal, Leverkusen, Chelsea, Arsenal, Lazio, Milan.

Csütörtök estére kialakul az Európa Liga 48 csapatos főtáblájának mezőnye, a selejtező negyedik fordulójának visszavágóját követően ugyanis elkel a még kiadó 21 hely.

A mezőnyben hat olyan klub van, amely magyar labdarúgót is foglalkoztat: Gulácsi Péter (RB Leipzig), Lang Ádám (CFR Cluj), Balogh Norbert és Sallai Roland (APOEL), Kleinheisler László (FK Asztana), Korcsmár Zsolt (Midtjylland) valamint Szántó Tamás (Rapid Wien) ősszel nemzetközi kupamérkőzésen is pályára léphet, ennek feltétele azonban, hogy az utolsó selejtezős lépcsőfokot sikerrel vegye csapatuk.

Csak a főtáblán kezdi meg szereplését 17 kiemelt együttes, míg további 10 klub – közöttük a Mol Vidi FC – a Bajnokok Ligájából való kiesést követően került át a második számú kupasorozat csoportkörébe, amelynek sorsolását pénteken 13 órától tartják Monacóban. A csoportkör küzdelmei szeptember 20-án kezdődnek, és december 13-ig tartanak.

A Vidi FC honlapjának szerdai összefoglalójából kiderül, hogy a BL-selejtező szerdai, illetve az El-selejtező csütörtöki visszavágóinak eredményeitől függetlenül a magyar csapat biztosan az utolsó, 4. kalapba kerül majd a sorsolás előtt, ugyanis UEFA-együtthatója 4,25.

Azonos nemzetiségű együttesek a csoportkörben nem kerülhetnek össze, az ukrán és az orosz csapatok pedig politikai okokból nem játszhatnak egymással.

Az Európa Liga mezőnye:

A csoportkörbe már bejutott együttesek: Villarreal, Real Betis, Eintracht Frankfurt, Bayer Leverkusen, Chelsea, Arsenal, Lazio, AC Milan, Marseille, Rennes, FK Krasznodar, Sporting, Vorszkla Poltava, Anderlecht, Akhisar Belediyespor, Jablonec, FC Zürich, Dinamo Zagreb, Mol Vidi FC, Dinamo Kijev, PAOK, Szpartak Moszkva, Red Bull Salzburg, Standard Liège, Fenerbahçe, BATE, Slavia Praha.

 

Európa-liga, selejtező, 4. forduló, visszavágók,
16: FK Asztana (kazah)–APOEL (ciprusi, az első mérkőzésen: 0-1)
16: FK Ufa (orosz)–Glasgow Rangers (skót, 0-1)
17.30: AEK Larnaca (ciprusi)–FK AS Trencín (szlovák, 1-1)
18.30: FC Köbenhavn (dán)–Atalanta (olasz, 0-0)
18.30: RB Leipzig (német)–Zorja Luhanszk (ukrán, 0-0)
19: Apollon Limasszol (ciprusi)–FC Basel (svájci, 2-3)
19: CFR Cluj (román)–F91 Dudelange (luxemburgi, 0-2)
19: PFK Ludogorec (bolgár)–Torpedo Kutaiszi (georgiai, 1-0)
19: Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Sarpsborg 08 (norvég, 1-3)
19: Molde FK (norvég)–Zenit (orosz, 1-3)
19: Qarabag (azeri)–Sheriff Tiraspol (moldovai, 0-1)
19.15: FC Midtjylland (dán)–Malmö FF (svéd, 2-2)
20: Besiktas (török)–Partizan Beograd (szerb, 1-1)
20.15: FK Shkëndija (macedón)–Rosenborg (norvég, 1-3)
20.30: Bröndby IF (dán)–KRC Genk (belga, 2-5)
20.30: FCSB (román)–Rapid Wien (osztrák, 1-3)
20.30: Spartak Trnava (szlovák)–Olimpija Ljubljana (szlovén, 2-0)
20.45: Girondins Bordeaux (francia)–KAA Gent (belga, 0-0)
20.45: Burnley (angol)–Olimpiakosz (görög, 1-3)
21: Celtic (skót)–FK Suduva (litván, 1-1)
21.45: Sevilla FC (spanyol)–Sigma Olomouc (cseh, 1-0)

Címlapkép: AFP

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Rangado.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.