Négy gólt kapott az Újpest a Sevilla ellen

Európa Liga, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzés

Sevilla (spanyol) – Újpest 4-0 (3-0)
Sevilla, Ramón Sánchez Pizjuán. Játékvezető: Treimanis (lett)
Sevilla: Vaclík – Carrico, Pareja, Escudero – Navas (Corchia, 60.), Mesa, Vázquez, Arana (Borja Lasso, 77.) – Sarabia (Pejino, 70.), Ben Yedder, Nolito. Vezetőedző: Pablo Machín
Újpest: Pajovic – Burekovic, Litauszki, Bojovic, Pauljevic – Diallo, Szankovics – Nagy (Balázs, 33.), Zsótér (Horj, 64.), Nwobodo – Novothny. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic
Gólszerzők: Jesús Navas (7.), Ben Yedder (32. – tizenegyesből), Sarabia (43.), Vázquez (93.)

Nem akármilyen csapat ellen kell kivívnia a továbbjutást az Újpestnek az Európa Ligában, ugyanis az ellenfél, a korábbi ötszörös győztes Sevilla. Az első felvonás a spanyolok otthonában zajlott, lássuk, hogy alakult a mérkőzés a magyar csapat számára.

Rögtön az első perctől a spanyolok veszélyeztettek, ráadásul az első góllal sem vártak sokáig, ugyanis már a 7. percben megszerezték a vezetést, Jesús Navas körülbelül 11 méterről, bal oldalról könyörtelenül bevágta a labdát az újpesti kapu jobb alsó sarkába. (1-0) Kicsivel fél óra játék után nehéz helyzetbe került az Újpest, piros lapot kapott Pauljevic Sarabia lerántásáért, majd az ebből érkező tizenegyest Ben Yedder értékesítette, pedig Pajovic rajta volt. (2-0) Még a félidő lefújása előtt egy egész pályás indítást követően Sarabia védhetetlenül a kapuba tolta a labdát. (3-0)

A második játékrészben is intenzíven támadott a spanyol csapat, bár az Újpestnek is akadt veszélyesebb lehetősége, Zsótér beadását Novothny fejelte kapura, amire Vaclík vetődve érkezett. Percek voltak csak hátra, már úgy tűnt, hogy a vendégek megússzák kapott gól nélkül a második félidőt, de a 93. percben jött Vázquez, és mondhatni teljes mértékben eldöntötte a párharcot. (4-0)

A jövő heti visszavágót tehát négy gólos hátrányban várhatja a magyar csapat, nem ledolgozhatatlan, ha éppen az ellenfelet nem Sevillának hívják, de ettől függetlenül meglátjuk, az Újpest mire lesz képes a Szusza Ferenc Stadionban

A gólösszefoglalót, illetve a kiállítást, ITT tudod megnézni!

Címlapkép: Aitor Alcalde/Getty Images