Budapest, 2018. május 23.
A felcsúti Spandler Csaba (b) és az újpesti Novothny Soma a labdarúgó Magyar Kupa döntõjében játszott Puskás Akadémia FC - Újpest FC mérkõzésen a Groupama Arénában 2018. május 23-án.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Az Újpest nyerte a Magyar Kupát

RGy

2018. 05. 23. 22:42

A Puskás Akadémia tizenegyesekkel kapott ki.

Magyar Kupa, döntő

Puskás Akadémia FC – Újpest FC 2-2 (1-0, 2-2,  2-2) – tizenegyesekkel: 4-5

Budapest, Groupama Aréna, 11 270 néző. Játékvezető: Andó-Szabó

Puskás: Hegedüs L. – Poór, Hegedűs J., Spandler, Trajkovski – Márkvárt (Bacelic-Grgic, 117.), Balogh B. – Perosevic, Szakály P. (Molnár G., 113.), Knezevic (U. Diallo, 89.) – Henty. Vezetőedző: Pintér Attila.

Újpest: Pajovics – Balázs B., Litauszki, Bojovics, Burekovic (A. Diallo, 90.) – Sankovic, Onovo – Pauljevics, Zsótér, Nwobodo – Novothny (Tischler, 108.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics.

Gólszerzők: Knezevic (38.), Perosevic (67.), illetve Zsótér (55.), Bojovics (62.)

A Puskás Akadémia és az Újpest FC játszotta a Magyar Kupa 2018-as döntőjét – a finálét a Groupama Arénában rendezték.

Valamivel jobban kezdett a felcsúti együttes, de az első negyed óra legnagyobb helyzete az Újpest előtt adódott: Novothny a lécre bombázta Zsótér beadását. Pajovicsnak is volt dolga, a Puskás is közel volt a gólhoz, de itt is kimaradt a ziccer. Ismét feléledt a Puskás, helyzet helyzetet követett, majd a 38. percben Knezevic elé került – némi szerencsével – a labda, aki nagy ziccerben nem rontott: 1-0-ra vezetett a Felcsút.

FC Barcelona midfielder Andres Iniesta (8) alone in the grass of Camp Nou says goodbye to the stadium after playing his last game with FC Barcelona. after the match between FC Barcelona against Real Sociedad, for the round 38 of the Liga Santander, played at Camp nou  on 21th May 2018 in Barcelona, Spain. (Photo by Urbanandsport/NurPhoto)
Iniesta bejelentette, hova igazol – hivatalos
A japán Vissel Kobe lett a befutó.

A Puskás 1-0-s előnnyel mehetett pihenőre, ami egyáltalán nem volt meglepő: egy rövid perióduson kívül uralta az első félidőt.

Nagy lendülettel jött ki a második 45 percre az Újpest, az első percekben nehezen tartotta ellenfelét a Puskás. Egy felcsúti szögletnél némi közjáték zavarta meg a meccset: dobálták a pontrúgást elvégezni igyekvő játékost, közben ráadásul Pintér Attilát sörrel locsolták le a kispadnál. Az 55. percben Zsótér kapott egy kis területet a felcsúti kapu előterében: jó 25 méterről irgalmatlanul kilőtte a hosszú sarkot (1-1).

A felcsúti Dejan Trajkovski (b) és az újpesti Zsótér Donát a labdarúgó Magyar Kupa döntõjében játszott Puskás Akadémia FC - Újpest FC mérkõzésen a Groupama Arénában 2018. május 23-án.
Nagyot harcoltak a csapatok MTI Fotó: Illyés Tibor

A végig nagy elánnal szurkoló Újpest-tábor rövid pirotechnikai bemutatót tartott a gól után – Pajovics kapuja körül „lángokba borult” a stadion. A rövid pihenő után előbb Hegedüs védett óriásit, majd Novothny labdája már a hálóban kötött ki, de les miatt nem adták meg a találatot. A 62. percben az Újpest kapott szögletet: a beadást Bojovics a hosszú sarokba bólintotta (1-2). A gól nagyon megnyugtatta a fővárosiakat: Balogh óriási passzát Perosevic belsőzte a hálóba (2-2) alig öt perccel később.

A gyors gólváltás után visszavettek az iramból a csapatok, inkább a Felcsút járatta többet a labdát. Valószínűleg mindkét fél a hosszabbításra tartalékolt: a 84. percben egy sérülés miatt állt a játék, mindkét csapat ivószünetet tartott ez alatt – csere azonban még egyik oldalon sem volt. Pauljevics eldönthette volna pillanatokkal a rendes játékidő vége előtt, de nem találta el a labdát, így jöhetett a kétszer 15 perc hosszabbítás.

A ráadásban is adódott lehetőség mindkét fél előtt, de gólra nem sikerült váltani azokat: Pajovics és Hegedüs is bravúrokat mutatott be. Nem született újabb gól, így jöhettek a tizenegyesek.

A negyedik körig egyik fél sem hibázott, ekkor viszont Balázs Benjámin a lécre bombázta a labdát. Henty is alányúlt, a léc fölött hagyta el a labda a játékteret. Zsótér nem rontott az ötödik körben, de Balogh sem (4-4). A hatodik körben Hegedűs János lövését Pajovics védte: megnyerte a Magyar Kupát az Újpest!