Kettős győzelemmel jutott túl a Fradi a Honvédon

Az első félidőben kihagyta a helyzeteit a Honvéd, a Fradi azonban pontosabb volt, így továbbjutott a Magyar Kupában.
Magyar Kupa nyolcaddöntő, második mérkőzés
Budapest Honvéd – Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)
Bozsik Stadion, 3128 néző. Játékvezető: Bognár T.
Honvéd: Gróf – Lovric, Kamber, Baráth – Ikenne-King, Vasziljevics, Hidi (Gazdag, 54.), Nagy G. (Kabangu, 54.), Holender (Zsótér, 65.)- Lanzafame, Eppel. Vezetőedző: Marco Rossi
FTC: Dibusz – Botka, Nalepa (Csukics, 70.), Hüsing, Sternberg (Lovrencsics, a szünetben) – Leandro, Dilaver – Kleinheisler, Gera, Motari (Bognár, 73.) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll
Gólszerzők: Nalepa (30.), Böde (51.)
Továbbjutott: Ferencváros (4-1-es összesítéssel)

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a bajnokságot két győzelemmel kezdő Budapest Honvéd fogadta az NB I-ben két döntetlennel rajtoló Ferencvárost. A kispestiek az odavágón fontos szépítő gólt szereztek a hajrában Lanzafame révén, amivel kialakult a 2-1-es végeredmény, innen folytatták a felek a Bozsik Stadionban.

Aktívabban kezdte a meccset a hazai csapat, sőt, a hatodik percben hatalmas ziccerben került Eppel Ikenne-King jobb oldali beadása után, de a csatár gyenge erejű fejese mellé ment. A 22. percben szintén egy Kingtől érkező labda után szerezhetett volna könnyedén gólt a Honvéd, ezúttal Lanzafame fejese már erőteljesebb volt, de Dibuszban elakadt. Két percre rá a Fradi először adott életjelet magáról, Gera tizenkilenc méterről leadott lövését Gróf tolta szögletre. A 31. percben egy vitatott szabadrúgás után Dilaver fejelt a felső lécre, a kipattanót pedig Nalepa lőtte közelről a hálóba, 0-1. Az első játékrész maradék idejében nagy nyomás alá helyezte a Honvéd a vendégeket, Lanzafame, Eppel és Vasziljevics is közel járt az egyenlítéshez, ez azonban nem jött össze.

A második félidő hatodik percében újabb gólt szerzett az FTC, ezzel pedig szinte el is döntötte a továbbjutás kérdését: jobb oldali akció végén Kleinheisler lőtte be a labdát a rövidre, ahol érkezett Böde és közelről a rövidbe bombázott, 0-2. Ezt követően a Honvéd már nem tudott nagy fordulatszámon pörögni, a Fradi pedig Nalepa és Böde révén is helyzetbe került a szögleteket követően, de egy jobb oldali kontra után Moutari sem sokkal tévesztette el a jobb alsót. A lefújásig már csak unalmasan teltek a percek, egyik kapu előtt sem alakult ki veszély. Bognár István a 73. percben beállt, ezzel tehát tétmeccsen is debütált a zöld-fehéreknél. A Fradi tehát idegenben is legyőzte a Honvédot, így bejutott a Magyar Kupa negyeddöntőjébe.

Korábban

Diósgyőri VTK – Ceglédi VSE 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Tamás (31.), Ugrai (36.)
Továbbjutott: Diósgyőri VTK (kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel)
Újpest FC – Zalaegerszegi TE FC 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Nagy G. (48.), Diarra (59.)
Továbbjutott: Újpest FC (kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel)
Swietelsky-Soproni VSE – Aqvital FC Csákvár 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Póti (8.), Erdélyi (84.)
Továbbjutott: Swietelsky-Soproni VSE (3-2-es összesítéssel)
Vasas FC – Dorogi FC 4-0 (2-0)
Gólszerzők: Berecz (10.), Kleisz (42.), Saglik (49., 60. – a másodikat tizenegyesből)
Továbbjutott: Vasas (kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel)
Szolnoki MÁV FC – Szentlőrinc SE 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Hajba (8.), Pintér (10.), Pantovics (53. – 11-esből)
Továbbjutott: Szolnoki MÁV FC (kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel)
Gyirmót FC – Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Simon Á. (75. – 11-esből), illetve Hudák (63.)
Továbbjutott: Mezőkövesd Zsóry FC (1-1-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal)
Budafoki MTE – Érdi VSE 2-0 (1-0)