Légiósok

Éppen Gulácsiék szakították meg a Hertha-varázslatot

Potyogtak a gólok: lecsapott a Bundesliga legjobban védekező csapata.

A Hertha–Leipzig rangadó zárta a német Bundesliga 10. fordulójának szombati játéknapját – a magyaros találkozón minden magyar érintett bevethető volt: a lipcseiek kapuját ezúttal is Gulácsi Péter védte, előtte kapott helyet a védelemben Willi Orbán, míg a berliniek magyar vezetőedzője, Dárdai Pál a kispadra nevezte fiát, Palkót.

A meccs előtt mindössze egy vereséget jegyző Hertha szurkolói a szezonra nem jellemző kezdést láthattak: már a hetedik percben vezetést szereztek a vendégek Werner révén – képtelen volt felszabadítani a védelem, alig két méterről lőtt a hálóba a lipcsei játékos.

Aki aztán az 53. percben egy remek kiugratás végén már-már szemtelen magabiztossággal pöckölt a rövid alsóba a másik irányba eldőlő kapus mellett (0-2). A 75. percben dőlt el a meccs: Cunha is bevette a berlini kaput, így 3-0-s vendég győzelemmel ért véget a mérkőzés.

A forduló többi eredményéről, köztük a Bayern meglepő bukásáról itt számoltunk be.

Kiemelt kép: John Macdougall/AFP