Adam Gyurcso of Hajduk and Adam Wolniewicz of Gornik during the football match celebrating the 70th anniversary of Gornik Zabrze between Gornik Zabrze and Hajduk Split at Arena Zabrze in Zabrze, Poland on March 24, 2018 (Photo by Andrew Surma/NurPhoto)

Gólpasszok, gólok – újabb remek napot zártak a magyar légiósok

RGy

2018. 09. 23. 20:59

Vasárnapi légióskörkép.

A Rangadó.hu minden héten jelentkezik légióskörkép rovatával, amelyben a külföldön szereplő honfitársaink teljesítményét összegezzük.

Nagy Ádám végig a pályán volt a Bolognában, mely nem kis meglepetésre 2-0-ra győzte le az AS Romát az olasz élvonal ötödik fordulójában.

Gyurcsó Ádám két góllal vette ki a részét a Hajduk Split idegenbeli 4-2-es sikeréből a horvát élvonal nyolcadik fordulójában – itt lehet megnézni a találatokat. A magyar csatárt a 83. percben cserélte le edzője.

Szoboszlai Dominik gólpasszt jegyzett a Lieferingben – itt mutattuk meg a remek mozdulatot.

LISBON, PORTUGAL - MARCH 25:  Hungary's forward Balazs Dzsudzsak during the match between Portugal and Hungary for  FIFA 2018 World Cup Qualifier at Estadio da Luz on March 25, 2017 in Lisbon, Portugal.  (Photo by Carlos Rodrigues/Getty Images)

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 1-1-et játszott a német Bundesliga ötödik fordulójában az Eintracht Frankfurt vendégeként.

Balogh Norbertnek ezúttal is a kispad jutott a ciprusi APÓEL-ben. Csapata hazai pályán kapott ki 5-2-re a Doxától az élvonal negyedik fordulójában.

Korcsmár Zsoltot is nélkülözte csapata – padozott a magyar légiós –, a Midtjylland a Sonderjyske elleni 0-0 alkalmával – történt mindez a dán első osztály tizedik fordulójában.

A második félidőben kapott lehetőséget Kleinheisler László az FK Asztanában, mely az Akzsajik otthonában nyert 2-1-re a kazah élvonal 27. fordulójában.

A Guimaraes B 2-0-ra kapott ki otthon a Leixoes-től a portugál második vonal ötödik körében – Bíró Bence a kispadról követte csapata vereségét.

Vécsei Bálint kezdett, de a szünetben, 2-0-s hátránynál lecserélte a Lugano edzője a St. Gallen elleni idegenbeli bajnokin. A helyére beállt Bottani szépített a második félidő elején, majd a 92. percben meg is mentették az egyik pontot – 2-2 lett a vége.

Vida Kristopher győztes gólt készített elő a dunaszerdahelyi DAC színeiben a szlovák Fortuna Liga kilencedik fordulójában. Csapata 3-2-re verte a Trnavát – a győztes gólt a 90. percben Pacinda szerezte. Vida Kristopher végig a pályán volt a DAC-ban, csak úgy, mint Kalmár Zsolt. Vida Máté is kezdett, őt a 73. percben cserélték le.

Kádár Tamás 4-0-s győzelmet ünnepelhetett a Dinamo Kijevvel az ukrán első osztály kilencedik fordulójában. A Deszna volt az áldozat – a találkozót végigjátszó Kádár két védőtársa, Burda és Kedziora is eredményes volt.

Az észak-amerikai profiliga legutóbbi játéknapján 2-2-re végzett a Nikolics Nemanját végig a soraiban tudó Chicago Fire a New England Revolution otthonában. A hajrában már a Sporting Kansas City mindkét magyarja, Németh Krisztián és Sallói Dániel is a pályán volt, de így sem tudott gólt szerezni az együttes, amely 2-0-ra kikapott a Philadelphia Uniontól. Németh a kezdőcsapat tagja volt, Sallóit a 80. percben cserélték be.

Kiemelt kép: Andrew Surma/NurPhoto/AFP