Légiósok

Gulácsi hibáját, majd egy óriási védelmi bakit is megbüntetett Szalai csapata – VIDEÓ

Hiába igyekezett, nem tudott javítani a magyar kapus.

A német Bundesliga 31. fordulójában a Szalai Ádámot a kispadra nevező Hoffenheim a Gulácsi Péterrel a kapuban felálló RB Leipzig vendégeként lépett pályára.

A vendég együttes a 14. percben Uth révén szerzett vezetést: Gulácsi egy közeli ziccernél bravúrral leért a lapos lövésre, de kezéből kipattant a labda, ami így a berobbanó hoffenheimi támadó elé került, aki közvetlen közelről a hálóba lőtt.

A 35. percben Gnabry vette el a labdát a lipcsei hátvédsor leghátul helyezkedő tagjától, majd egy az egyben nem hibázott Gulácsival szemben (0-2). A Leipzig teljesen szétesett az első félidőben: a 45. percben Kaderabek közelről lőtt a léc alá egy beadást (0-3).

A vége kiütés lett: a második félidőben szinte végig emberhátrányban játszó Leipzig 5-2-re kapott ki – Szalai nem jutott szóhoz.

A Dárdai Pál vezette Hertha BSC a Frankfurt otthonában nyert, így megerősítette kilencedik pozícióját. A Hoffenheim ötödik, a Leipzig hatodik.

Gulácsi hibája (0-1)