Légiósok

Dzsudzsák Balázs kupagyőzelemmel tért vissza klubcsapatába

Kettős emberhátrányban fejezte be a döntőt a magyar szélsővel felálló al-Vahda.

Az Emírségek ligakupájának (UAE Arabian Gulf Cup) döntőjében lépett pályára csütörtök este a Dzsudzsák Balázst is soraiban tudó al-Vahda. A nemzeti tizenegyből klubjához visszatérő magyar játékos a kezdőcsapatban kapott helyet az al-Vaszl elleni fináléban.

Remek rajtot vett a Vahda: a 14. percben Ahmed juttatta előnyhöz a csapatot, majd a 30. percben Tagliabue növelte kettőre a különbséget – a 2-0-s vezetés kitartott a szünetig. A második félidő 16. percében Mendes szépített (2-1), és tovább nehezítette Dzsudzsákék dolgát, hogy Rashid a 67. percben begyűjtötte második sárga lapját – emberhátrányban folytatta az al-Vahda.

Bár nem volt könnyű helyzetben – a 80. percben al-Menhali kapott azonnal piros lapot, így ő is idő előtt mehetett zuhanyozni –, a magyar légióst a 82. percig soraiban tudó együttes kettős emberhátrányban is megőrizte előnyét a hajrában, így 2016 után második alkalommal hódította el a kupát.