Légiósok

Sallói Dániel-góllal elődöntős a Kansas City az amerikai kupában – VIDEÓ

A magyar játékos adta meg a kegyelemdöfést a Dallasnak.

Magyar idő szerint szerda hajnalban a US Open Cup negyeddöntőjében lépett pályára a Sporting Kansas City. Az FC Dallas elleni találkozón Sallói Dániel a kispadon kezdett.

Már a 15. percben bajba került a magyar támadó csapata: Sinovicot kiállította a játékvezető. A mérkőzés rendes játékidejét azonban megúszta kapott gól nélkül a hazai együttes, melybe Sallói a 85. percben állt be. Gólt sem szereztek, jöhetett a hosszabbítás.

A 101. percben a Dallasból Urruti jutott a kiállítás sorsára, Blessing pedig még a ráadás első félidejének hosszabbításában megszerezte a vezetést a Kansasnak. Sőt, újabb dallasi kiállítás következett még ebben a periódusban, amit ismét Blessing használt ki (2-0). A már emberelőnyben játszó Kansas a hosszabbítás második félidejének utolsó előtti percében döntötte el a meccset: Sallói vette be a kaput – 3-0-ra nyertek.