Légiósok

Simon K. csapata botrányos meccsen esett ki a Bundesliga II-ből

A magyar támadó nem volt keretben.

A hosszú sérülése után a visszatérésre készülő Simon Krisztiánt nélkülöző 1860 München sorsdöntő osztályozót játszott a Regensburg ellen a Bundesliga II-ben való bennmaradásért. Az első, idegenbeli találkozón a müncheniek 1-1-re végeztek.

A hazai visszavágó viszont pocsékul indult: a 30. és a 41. percben egy-egy gólt jegyzett az ellenfél, így a szünetre 2-0-s előnyt harcolt ki. A második negyvenöt perc hazai fölényt hozott, de ez gólokban nem mutatkozott meg: sokáig maradt a 0-2. A 80. perc után aztán elszabadultak az indulatok a lelátón: a hazai szurkolók csapatuk tehetetlenségét látva tárgyakat dobáltak a pályára, emiatt félbeszakadt a találkozó. Végül a rendőrök fékezték meg a dühöngő szurkolókat.

A Regensburg megtartotta előnyét és 3-1-es összesített győzelemmel harcolta ki a másodosztályú szereplést, míg Simon csapata a következő szezont már a harmadik vonalban kezdi.