Légiósok

Szalaiék döntetlenjével indult a Bundesliga-hétvége – VIDEÓ

A Köln elleni rangadón végeztek 1-1-re.

A Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim az 1.FC Köln vendége volt a német Bundesliga harmincadik fordulójának nyitómeccsén. A péntek esti találkozón a hetedik helyezett fogadta a harmadikat.

Az első félidő inkább a magyar csatár csapatáé volt, Szalainak is volt egy ígéretes lehetősége a harmincadik percben, de fejesét védte a hazaiak kapusa. A második félidőben 13 percet kellett várni a gólra: Bittencourt vette be a vendégek kapuját egy gyorsan végigvitt akció végén (1-0). Nem sokkal később Szalait lecserélte edzője – ezúttal 62 perc jutott a támadónak.

Ezt az egygólos előnyt sokáig őrizte a házigazda, ám a 93. percben Demirbay egyenlített (1-1) – Szalaiék 55 ponttal továbbra is harmadikak, a Köln 41-gyel hatodik.