Légiósok

Győztes gólt lőtt a Pogonban Gyurcsó Ádám

A Piast Gliwicét győzték le, Komanék viszont kikaptak Törökországban.

A Rangadó.hu minden héten jelentkezik légióskörkép rovatával, amelyben a külföldön szereplő honfitársaink teljesítményét összegezzük.

A lengyel élvonal, az Ekstraklasa 21. fordulójában a Gyurcsó Ádámmal felálló Pogon Szczecin a Piast Gliwicét látta vendégül. A vendégek Papadopulos góljával vezettek a szünetben, ám a 71. percben előbb Murawski egyenlített, majd a 89. percben Gyurcsó büntetőből a győztes gólt is megszerezte a Pogonnak (2-1). A büntető előtt egy perccel a vendégektől Korunt kiállították. A Pogon sikerével a hetedik helyre jött fel a tabellán.

A török élvonal 20. fordulójában a Koman Vladimirrel felálló Adanaspor a Gaziantepspor vendége volt. A meccsen egyetlen gól esett, azt a korábban a Herhából is ismert, tunéziai válogatott Anis Ben-Hatira szerezte, ezzel 1-0-ra nyert a Gaziantepspor. Koman végigjátszotta a találkozót, csapata a tizenhetedik, kiesést jelentő helyen áll.