Légiósok

Vida Kristopher gólpasszt adott, továbbjutottak a kupában – VIDEÓ

Bogdán Ádám tizenegyest védett a Wiganben.

A Rangadó.hu minden héten jelentkezik légióskörkép rovatával, amelyben a külföldön szereplő honfitársaink teljesítményét összegezzük, illetve a fordulók előtt megnézzük, milyen feladat vár a magyarokra határainkon túl.

Az angol másodosztályú bajnokság harmadik fordulójában Bogdán Ádám ismét kezdőként kapott szerepet a Wiganben, amely a Birminghamet fogadta hazai pályán. A magyar kapus főszereplő lett: előbb összehozott egy tizenegyest, amikor a 43. percben szabálytalankodott Clayton Donaldson ellen, sárgát is kapott, majd kivédte a sértett középre tartó büntetőjét. Sokáig nem örülhetett, a kipattanóból David Davis a 44. percben a Birminghamet juttatta előnyhöz. A vége döntetlen lett, ugyanis Craig Davies a 90. percben kiegyenlített (1-1).

A Szlovák Kupa 2. fordulójában a harmadik ligás TJ Kovo Belusa otthonában játszott a DAC. A vendégek szűk siker arattak, 1-0-ra nyertek a szlovákiai Szarka Ákos góljával. A DAC magyar légiósa, Vida Kristopher végig a pályán volt, ő adta a gólpasszt.