Légiósok

Bogdán bravúrjai ellenére is kikapott a Wigan

A félidőben még vezetett, végül kikapott a magyar kapus csapata.

Szombat délután elstartolt az angol másodosztályú bajnokság, amelynek nyitófordulójában kezdőként kapott lehetőséget a Wigan Athleticben Bogdán Ádám a Bristol City vendégeként. A magyar kapusnak az első félidőben kevesebb dolga akadt, azt a keveset pedig magabiztosan és határozottan látta el. A Wigan a 32. percben szerezte meg a vezetést Gilbey találatával, az előnyt pedig a szünetig meg is őrizték.

Fordulás után sokkal nagyobb tempóra kapcsolt a hazai csapat, és az 53. percben már egy komolyabb védést is be kellett mutatnia Bogdánnak. Kapuja elé szegezte a vendégeket a Bristol, az 58. percben még közelebb kerültek a gólhoz, de a kapufa kisegítette a Wigant. Egyedül Bogdán tartotta a lelket az Athleticben, de a 81. percben már ő sem tudott segíteni, ekkor kiegyenlített, majd a 90. percben át is vette a vezetést a Bristol. Az ötperces ráadásban még két nagy védése is volt a magyar hálóőrnek, ám végül maradt a 2-1.