Légiósok

Puskás nyomában! Magyar gólok a BL-negyeddöntőben

Jakabfi Zsanett két találatával a Wolfsburg 3-0-ra legyőzte a Bresciát, és 6-0-s összesítéssel jutott be a BL elődöntőjébe.

Keveseknek adatik meg, hogy a nevét futballszakmai körökben Puskás Ferenccel együtt emlegessék. Jakabfi Zsanett ilyen, hiszen, ha újra megnyeri a Bajnokok Ligáját, beérheti a három BEK-győzelemmel büszkélkedő madridi legendát. Jakabfi 2009 óta erősíti a német Wolfsburgot, amellyel szerda este nagyot lépett az álma beteljesülése felé, könnyedén legyőzve az olasz Bresciát, bejutott az európai kupasorozat elődöntőjébe.

Az egy héttel ezelőtti hazai meccsen (3-0) honfitársunk a második félidőre állt be, Olaszországban viszont kezdett, és előbb a hetedik, majd a 33. percben is betalált. A Wolfsburg kettős győzelemmel, 6-0-ás összesítéssel lépett tovább, s jutott be a legjobb négy közé, a Frankfurt, a Lyon és a PSG társaságában.